Wszystko, co warto wiedzieć przed zapisaniem się na kurs makijażu permanentnego

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10

Zawód linergistki z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie bez powodu – wiele kobiet rezygnuje z tradycyjnego makijażu na rzecz jego permanentnego odpowiednika. Dlaczego? Głównie ze względu na wygodę i oszczędność czasu, ale nie tylko – perfekcyjnie wystylizowane brwi, usta czy powieki dodają pewności siebie i pięknie podkreślają kobiecą urodę. Myślisz o zapisaniu się na szkolenie z makijażu permanentnego dla początkujących? Sprawdź, co warto wiedzieć przed wpisaniem się na listę uczestników!

Wszystko, co warto wiedzieć przed zapisaniem się na kurs makijażu permanentnego

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czego nauczysz się na kursie makijażu permanentnego?

Szkolenie z makijażu permanentnego dla początkujących obejmuje podstawy niezbędne do dalszej nauki zawodu. Pod okiem doświadczonej linergistki poznasz przydatną w codziennej pracy teorię, weźmiesz udział w warsztatach, w trakcie których przygotowuje się rysunki, a następnie wykonasz ćwiczenia na modelkach. Podczas kursu nauczysz się również tworzyć niezbędną dokumentację i przeprowadzać dokładny wywiad zabiegowy. Część praktyczna obejmuje zazwyczaj makijaż permanentny ust (kontur, wypełnianie i cieniowanie), oczu (kreski) oraz brwi metodą cienia. Samo szkolenie trwa kilka dni.

Dlaczego warto się zapisać na kurs mikropigmentacji?

Nie wiesz, czy kurs makijażu permanentnego jest dla Ciebie? Jeśli wiążesz swoją przyszłość z mikropigmentacją, to zainwestowanie w profesjonalne i poprowadzone przez doświadczonego trenera szkolenie to absolutna podstawa. Decydując się na poznanie technik wykonywania makijażu permanentnego, uczysz się przyszłościowego zawodu – wbrew pozorom dobre linergistki są nadal poszukiwane, bo w Polsce nie ma ich za wiele. Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy. Można śmiało stwierdzić, że mikropigmentacja potrafi zapewnić satysfakcjonujące dochody, o ile, oczywiście, jest wykonywana poprawnie. Właśnie dlatego warto wybrać się na kurs, w trakcie którego poznasz podstawy makijażu permanentnego, jednocześnie poznając sposób pracy doświadczonego trenera. Zawód linergistki wiąże się także z mikropigmentacją medyczną, np. w przypadku leczenia chemią nowotworów.

Kurs indywidualny czy grupowy?

Jeśli zdecydowałaś, że chcesz wziąć udział w szkoleniu od podstaw, to czas podjąć decyzję, czy będzie to kurs indywidualny, czy może w grupie. Najlepszym rozwiązaniem jest nauka w pojedynkę – dzięki temu osoba prowadząca zajęcia może poświęcić Ci całą swoją uwagę, a Ty możesz nieustannie ćwiczyć na modelkach i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Co więcej, kurs indywidualny to doskonała okazja do bieżącej korekty ewentualnych błędów i pracy bez pośpiechu czy presji, z którą mamy do czynienia w trakcie szkolenia w grupie. Warto pamiętać, że nauka 1:1 jest droższa, jednak zdecydowanie warta swojej ceny. Jeśli nie chcesz nadwyrężać swojego budżetu, możesz wybrać kurs w grupie. Upewnij się jednak, że liczba uczestników nie przekracza 2-3 osób. Dzięki temu każda kursantka będzie mogła kilka razy przećwiczyć rysunek wstępny i podstawowe metody mikropigmentacji pod okiem doświadczonej trenerki.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.