Zabiegi oczyszczania twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi oczyszczania twarzy to świetny sposób, aby zwalczyć drobne mankamenty skóry. Z jego pomocą można skutecznie usunąć wągry i zaskórniki, wyrównać koloryt skóry, rozjaśnić płytkie przebarwienia, a nawet wygładzić pierwsze zmarszczki. Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki może przybierać różne formy – peelingów chemicznych, masek, mikrodermabrazji. Który z tych zabiegów wybrać? Decyzję najlepiej zostawić specjaliście.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki - który zabieg wybrać?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – czego się spodziewać?

W profesjonalnych salonach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej każdy zabieg, w tym również zabieg oczyszczania twarzy, poprzedza rozmowa ze specjalistą. W trakcie takich konsultacji omawia się główny problem skóry, precyzuje oczekiwania dotyczące poprawy i dopiero na tej podstawie ustala się plan terapii. Tak odbywa się to na przykład w warszawskiej Klinice Miracki, gdzie zabieg oczyszczania twarzy dobiera się bezpośrednio do indywidualnych potrzeb pacjenta. Podczas pierwszej konsultacji brane są pod uwagę:

  • wskazania do zabiegu;
  • oczekiwania odnośnie poprawy wyglądu skóry;
  • dyspozycyjność i najbliższe plany pacjenta;
  • stopień inwazyjności terapii – zwłaszcza przy oczyszczaniu twarzy kwasami pacjent powinien zadecydować czy woli (w dużym uproszczeniu) jeden peeling głęboki, po którym skóra będzie się mocno łuszczyć, czy raczej serię peelingów powierzchownych, które pozostawią skórę piękną i odświeżoną;
  • możliwe przeciwwskazania – najczęstsze to ciąża, karmienie piersią, aktywne stany zapalne, dermatozy, jak łuszczyca, AZS, mocna opalenizna i poparzenia słoneczne, stosowanie niektórych leków.

Zabieg oczyszczania twarzy – co naprawdę działa?

Dziś dostępnych jest wiele różnych zabiegów oczyszczania twarzy. Za najskuteczniejsze z nich uznaje się peelingi chemiczne i różne rodzaje mikrodermabrazji.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne są bardzo pomocne w normalizowaniu skóry łojotokowej i trądzikowej, świetnie sprawdzają się przy przy przesuszeniu naskórka oraz gdy głównym problemem są przebarwienia. Ponadto peelingi chemiczne nie dość, że świetnie kondycjonują skórę, to jeszcze działają na nią odmładzająco – wygładzają płytkie zmarszczki, działają ujędrniająco. Oczyszczanie twarzy kwasami przynosi kompleksową i prawie natychmiastową poprawę, dlatego jest tak chętnie wykonywane przez kobiety w różnym wieku. Peelingi chemiczne to terapia ukierunkowana indywidualnie. Określone efekty terapeutyczne osiąga się, wybierając do zabiegu oczyszczania twarzy mieszanki różnych kwasów o różnych właściwościach i stężeniach. Najczęściej stosuje się kwasy glikolowy, salicylowy, ferulowy, pirogronowy, migdałowy i mlekowy. Czas trwania oczyszczania twarzy kwasami jest uzależniony od konkretnego problemu skóry, jednak to przeważnie zabiegi szybkie, trwające nie dłużej niż godzinę. Istotne jest, że im głębiej stosuje się przenikające peelingi chemiczne, tym większa powinna być ochrona przeciwsłoneczna.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nic innego jak mikropeeling, wykonywany przy pomocy różnych narzędzi. Jej głównym celem jest kontrolowane złuszczenie zrogowaciałego naskórka, dzięki któremu odsłania się młodszą, zdrowszą skórę i eliminuje takie mankamenty jak przebarwienia, przesuszenia, rozszerzone naczynka, trądzik różowaty, a także oznaki zmęczenia i starzenia się skóry. Zabiegi oczyszczania twarzy tego typu to przede wszystkim delikatna mikrodermabrazja diamentowa, znacznie silniejsza mikrodermabrazja korundowa, a także nowoczesna mikrodermabrazja wodna, czyli hydrabrazja (Hydrafacial). Hydrabrazja to nowoczesny hydropeeling próżniowy o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Polega na gruntownym oczyszczaniu twarzy z wągrów, zaskórników i złogów zrogowaciałego naskórka przy pomocy jednorazowego urządzenia HydroPeel, które wprowadza w głąb skóry substancje aktywne:

  • przeciwutleniające cząsteczki wodoru, które oczyszczają skórę na poziomie komórkowym;
  • nawilżający kwas hialuronowy;
  • pobudzający metabolizm komórkowy i działający ochronnie kwas glikolowy;
  • zwężający ujścia gruczołów łojowych, antybakteryjny kwas salicylowy.

Efekty zabiegu Hydrafacial to oczyszczenie skóry, poprawienie jej kondycji i wyglądu. Dzięki niemu uzyskuje się wyraźną poprawę w krótkim czasie. Jest to zabieg oczyszczania twarzy, z którego mogą skorzystać wszyscy, nawet kobiety karmiące piersią. I można wykonywać go przez cały rok, bez względu na słońce.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – czy warto zdecydować się na taką pielęgnację?

Zabieg oczyszczania twarzy to bardzo dobry sposób na poprawienie kondycji skóry i rozprawienie się z kompleksami urodowymi. Peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, ale też inne dobrane indywidualnie metody, pozwalają odświeżyć cerę, nadać jej zdrowego charakteru i młodzieńczej promienności. Wiele zabiegów oczyszczających twarz to zabiegi bankietowe, które przynoszą natychmiastowe efekty i nie pozostawiają żadnych brzydkich śladów. Chociaż część z nich gwarantuje szybką poprawę, czasem lepiej zdecydować się na serię zabiegów, składających się na pełną terapię.

Niezależnie jednak od tego, warto wykonywać przynajmniej jeden zabieg oczyszczania twarzy raz na jakiś czas, na przykład przed jakimś ważnym wydarzeniem. To szybki, prosty i w porównaniu do innych zabiegów kosmetycznych, dość niedrogi sposób na urodę. To, ile kosztuje oczyszczanie twarzy zależy od miejsca i obranej metody. Przeważnie jednak cena zabiegu oczyszczania twarzy nie przekracza 500 zł. To bardzo dobra inwestycja, bo za tak zaawansowaną pielęgnację, skóra odwdzięcza się pięknym i zdrowym wyglądem, utrzymującym się przez długi czas. Więcej informacji o zabiegach oczyszczania skóry znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/medycyna-estetyczna/.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *