Naturalne szampony do włosów farbowanych – jak czytać składy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10

Regularnie farbując włosy, każda z nas chciałaby przedłużyć efekt zabiegu koloryzacji. Wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom, firmy kosmetyczne stworzyły szampony do włosów farbowanych, których zadaniem jest podtrzymywanie pięknego koloru i dodanie im blasku. Jednocześnie w dzisiejszych czasach mocno stawiamy na jak najbardziej naturalne składy, które dodatkowo nie podrażnią naszej skóry głowy. Jak zatem rozróżnić zwykły szampon do włosów farbowanych od tego naturalnego? I dlaczego tak ważne jest, aby wybierać kosmetyki o prostym, naturalnym składzie? Tego dowiecie się, czytając niniejszy artykuł.

Naturalne szampony do włosów farbowanych - jak czytać składy

Szampon do włosów farbowanych – naturalny kontra drogeryjny

Jaka jest podstawowa różnica między tymi specyfikami? Otóż szampon naturalny nie podrażnia skóry głowy, w subtelny sposób ją oczyszcza i nie posiada w składzie agresywnych składników, których zadaniem jest głównie wytworzenie piany oraz obniżenie kosztów produkcji. Dodatkowym atutem szamponów o prostym składzie jest ich wzbogacenie o wyciągi z owoców, które działają pozytywnie na kondycję naszych włosów. Kolejną ważną zaletą szamponów naturalnych do włosów farbowanych jest fakt, że zapobiegają one blaknięciu koloru, dzięki czemu nasze włosy będą mogły dłużej cieszyć nas intensywnym, lśniącym kolorem. Warto wspomnieć, że szampony drogeryjne przyczyniają się do wysuszania włosów oraz skóry głowy, a tym samym do powstawania łupieżu. Stosowanie szamponów, które nie posiadają siarczanów i parabenów sprawi, że pozbędziemy się tego problemu. Na stronie https://triny.pl/242-szampony-do-wlosow-farbowanych znajdziesz wiele szamponów, które pozwolą Ci zadbać o włosy farbowane.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Unikaj substancji pieniących

Oczywiście podczas wyboru odpowiedniego szamponu do włosów farbowanych musimy zwracać uwagę na skład. Powinnyśmy unikać przede wszystkim składnika chemicznego, który kryje się pod nazwą SLS, SLES, ALES, ALS, MLS lub Sodium Lauryl Sulfate. Jest to agresywny detergent, który mocno wpływa na stan naszych włosów i skóry głowy. Warto zaznaczyć, że używa się go również w trakcie produkcji płynów do mycia naczyń, czy środków czyszczących. Stosowanie szamponów z tym składnikiem powoduje nadmierne przesuszanie się naszej skóry, włosów, ale wzmożoną łamliwość, a nawet ich wypadanie. Co więcej, może skutkować mocnym przetłuszczaniem się naszych włosów.

Unikaj sylikonów

Kolejnym składnikiem, którego powinnyśmy się wystrzegać, są sylikony, które mogą się kryć pod nazwami: silicone, siloxane, silanol czy PEG. Substancje te tworzą na powierzchni naszych włosów powłokę, która nie dopuszcza składników odżywczych i witamin zawartych w naszych maseczkach, czy odżywkach, przez co ich działanie jest nieskuteczne. Sylikonów nie da się rozpuścić w wodzie, przez co utrudnione jest ich zmywanie. Dodatkowo warto zaznaczyć, że stosowanie szamponów z nimi w składzie, mocno wpływa na obciążenie naszych włosów, przez co fryzura traci objętość. Drogeryjne szampony do włosów farbowanych często są niestety wzbogacone o substancje, które niekorzystnie wpływają na stan naszych włosów, czy skórę głowy. Pamiętajmy, że szampony o naturalnym składzie będą nie tylko pielęgnowały nasz kolor włosów, ale i zadbają o ich dobrą kondycję.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.