Medycyna estetyczna – dla kogo? Jakie są najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Medycyna estetyczna jest działem medycyny zajmującym się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych, poprzez działania zapobiegawcze zorientowane na profilaktykę starzenia skóry i działania rekonstrukcyjne których celem jest odtworzenie stanu sprzed tego procesu.

Medycyna estetyczna - dla kogo? Jakie są najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Procedury w medycynie estetycznej to farmakoterapia, zabiegi nieinwazyjne i zabiegi małoinwazyjne, których celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta. W Polsce medycyna estetyczna nie stanowi odrębnej specjalności lekarskiej, a zabiegi może wykonywać każdy lekarz z prawem wykonywania zawodu. Jest uzupełnieniem luki pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią. Zastosowanie ingerencji w głębsze warstwy skóry pozwala uzyskać lepsze efekty wizualne niż w przypadku zabiegów kosmetycznych. Procedury przeprowadzane są w trybie ambulatoryjnym, bez użycia skalpela, Zabiegi medycyny estetycznej są zdecydowanie mniej inwazyjne i bardziej bezpieczne niż w przypadku chirurgii plastycznej, nie wymagają pobytu w szpitalu i długiej rekonwalescencji.

Co można poprawić?

Stosowane obecnie w medycynie estetycznej metody skupiają się głównie na subtelnie przeprowadzonych korektach. Wskazania do zabiegów mogą mieć różny charakter. Odpowiednio wczesne działania wpływające stymulująco na skórę, zapewniają jej wzmożoną regenerację i mogą zapobiegać powstawaniu oznak starzenia. Jednym z najbardziej znanych zabiegów kosmetycznych jest wypełnianie zmarszczek, za pomocą toksyny botulinowej (jadu kiełbasianego) lub po prostu botoksu. Stosuje się też wypełniacze tkankowe na bazie kwasu hialuronowego, modyfikatory wzrostu tkanek, jak również przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej lub płytek krwi. Popularne zabiegi to modelowanie ust, wypełnianie zmarszczek i bruzd, ujędrnianie i odmładzanie skóry, redukcja przebarwień, eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz rozstępów, usuwanie blizn po trądzikowych i pooperacyjnych, poprawianie konturów twarzy, redukcja cieni pod oczami a także usuwanie znamion i brodawek, usuwanie blizn i defektów po przebytych urazach. Wszystkie zabiegi mają niewielkie ryzyko powikłań i dają trwałe efekty.

Zabiegi najczęściej stosowane w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje całą gamę metod, które umożliwiają skuteczne rozwiązanie problemów natury estetyczno-zdrowotnej. Najpopularniejszym zabiegiem jest Endermologia, czyli Inteligentna w 100% naturalna, bezinwazyjna i skuteczna metoda mechanicznej stymulacji skóry i ciała, która daje widoczne efekty już po 3 zabiegach. Od dawna stosowaną metodą odmładzania i rewitalizacji skóry jest Mezoterapia. Jej zaletą jest naturalność efektów, która gwarantuje uniknięcie przerysowanej twarzy, efektu nadmuchanych policzków i opuchniętych ust. Wymaga kilku zabiegów. Likwidację zmarszczek mimicznych oraz innych niedoskonałości skóry, wykonuje się z zastosowaniem między innymi toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Celem zabiegu jest osłabienie działania mięśni, wypełnienie załamań skóry i poprawa jej gęstości. Są to skuteczne metody niwelowania oznak starzenia się w postaci zmarszczek, bruzd, zwiotczenia skóry. Częstym problemem utrudniającym życie osobiste i zawodowe jest nadmierna potliwość. Szybkie efekty w jej zwalczaniu daje zastosowanie toksyny botulinowej. Pełny efekt leczenia nad potliwości uzyskuje się po około 2 tygodniach. Te i wiele innych zabiegów można wykonać również w Centrach Medycznych Estetycznej Scanmed S.A. Group: http://scanmed.pl/medycyna-estetyczna-krakow

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

  1. Zdecydowanie Endermolgia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych – szczerze polecam, nie tylko dlatego, że wykonuję je na co dzień, ale dlatego, że widzę efekty na swojej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *