Kwas hialuronowy – jak działa na skórę?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kwas hialuronowy jest polimerem, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Niestety, wraz z upływem lat jego ilość maleje, co jest jednym z czynników sprzyjających powstawaniu zmarszczek. Czy można temu zaradzić? Dziś to możliwe dzięki specjalistycznym preparatom dermopielęgnacyjnym, zawierającym w składzie właśnie kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy - jak działa na skórę?

Jakie są objawy niskiego poziomu kwasu hialuronowego?

Człowiek dorosły o masie ciała 70 kg ma w organizmie średnio 15 g kwasu hialuronowego. Związek ten występuje w różnych miejscach, jednak najwięcej znajdziemy go w tkance łącznej.(1) Nasza skóra jest organem, w którym znajdziemy blisko połowę kwasu hialuronowego, występującego w organizmie. Nie ma więc wątpliwości, że spełnia on w niej kilka ważnych funkcji. Przede wszystko pomaga w utrzymaniu właściwej struktury tkanki, zapewnia odpowiednie środowisko dla różnicujących się keratynocytów, czyli komórek skóry, a ponadto wspomaga usuwanie nadmiaru wolnych rodników tlenowych, które namnażają się na przykład pod wpływem promieniowania UV.(2)

Objawy, które świadczą o coraz mniejszej ilości kwasu hialuronowego w skórze, to:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • mniejsza elastyczność skóry,
  •  słabsze napięcie,
  •  większa tendencja do zmarszczek i wiotkości,
  •  słabe nawilżenie.(1)

Ze względu na dobroczynny wpływ kwasu hialuronowego na utrzymanie kondycji skóry, to naturalne, że pojawia się on jako składnik preparatów pomocnych w utrzymaniu właściwego nawilżenia i jędrności. Kwas można sobie oczywiście wstrzyknąć, jednak zabiegi w gabinetach nie zawsze są konieczne do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry. Dlatego czasami dobrze jest postawić po prostu na wysokiej jakości preparat, który przyniesie komfort już kilka chwil po aplikacji.

Dawka nawodnienia dla Twojej skóry

Twoja skóra jest nadwrażliwa, delikatna, skłonna do podrażnień, a jednocześnie ma tendencję do suchości oraz niepokoją Cię pierwsze objawy starzenia? Zafunduj jej krem, który zatroszczy się o nią w sposób delikatny, jednocześnie nawilżając ją na wielu poziomach. Preparat z kwasem hialuronowym będzie odpowiedni tym bardziej, że związek ten rzadko wywołuje reakcje alergiczne i ma opinię bezpiecznego dla większości użytkowników. Jaki preparat wybrać do stosowania na co dzień? Wypróbuj, jakie efekty daje Wodny krem do twarzy HYALURO-SENSILUM z linii Pharmaceris A. Charakteryzuje się skoncentrowanym działaniem podwójnego wysoko i niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, biozgodnego z naturalnie występującym kwasem w ludzkiej skórze. To sprawia, że nawilża skórę na wielu poziomach. Właściwości tego preparatu można porównać do kompresu, który natychmiast niweluje dyskomfort i napięcie, towarzyszące skórze przesuszonej. Dzięki zawartości substancji pro-glucosense krem wiąże wodę oraz zwiększa poziom nawodnienia w warstwie rogowej naskórka. Zaawansowane formuły Immuno-Prebiotic oraz Leukine-barrier dbają natomiast o odporność skóry, jednocześnie łagodząc istniejące podrażnienia i zapobiegając powstawaniu nowych. Krem jest odpowiedni do stosowania przez cały rok, jednak warto sięgać po niego zwłaszcza w okresach zwiększonej ekspozycji na alergeny, na przykład w okresie pyleń.

Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego oraz jego dobra tolerancja przez skórę sprawiają, że jest on jedną z najpopularniejszych substancji wykorzystywanych w preparatach nawilżających i odmładzających. Jeżeli Ty również uważasz, że Twoja skóra potrzebuje solidnej dawki nawilżenia, koniecznie skorzystaj z tej możliwości i pożegnaj się z suchością, wiotkością i tendencją do podrażnień. Zdrowa i dobrze nawilżona skóra to nie tylko lepszy wygląd, ale również większy komfort i pewność siebie każdego dnia.

Bibliografia:

Korzeniowska K., Pawlaczyk M. Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk. Farm Współ 2014; 7: 72-76.
Kucia M. Właściwości i zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii i medycynie estetycznej. Kosmetologia Estetyczna 201; 4(6): 329-335.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *