Kremy na odparzenia dla dzieci

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Każdy rodzic powinien być wyposażony w krem na odparzenia. Najlepiej stosować go profilaktycznie. Niestety, skóra niemowlaka nie jest w pełni dojrzała, przez co nie umie bronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest ona wyjątkowo podatna na infekcje i podrażnienia. Nie pomaga także fakt, że dziecko przebywa niemal cały czas w pieluszce, wewnątrz której panują idealne warunki do namnażania się bakterii. Warto więc wesprzeć jego skórę poprzez specjalny krem.

Kremy na odparzenia dla dzieci

Jak wybrać odpowiedni krem na odparzenia?

Na rynku istnieje wiele kremów na odparzenia. Aby wybrać ten odpowiedni, warto zadać sobie kilka pytań:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • Czy krem został przebadany dermatologicznie?
  • Czy krem posiada rekomendację zaufanej instytucji np. Instytutu Matki i Dziecka?
  • Czy krem jest hipoalergiczny?
  • Czy maść została stworzona na bazie tlenku cynku, alantoiny bądź D-pantenolu?

Jeśli na wszystkie pytanie odpowiedź brzmi TAK, wówczas warto sięgnąć po dany produkt.

Sudocrem Expert – polecany krem na odparzenia

Choć kremy na odparzenia dla dzieci bywają różne, jeden z nich cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. Chodzi o Sudocrem Expert. Jest on rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Stowarzyszenie Pielęgniarek Pediatrycznych. Jego skład jest odpowiedni dla delikatnej skóry dziecka, działa skutecznie i to na wielu poziomach. Główną rolę odgrywa w nim tlenek cynku, który ma działanie regenerujące i ochronne. Ważna jest także lanolina, która ma właściwości nawilżające oraz alkohol benzylowy, który dezynfekuje i znieczula miejscowo. Z kolei benzoesan benzylu i cynamonian benzylu działają bakteriobójczo oraz przeciwgrzybiczo. Co ciekawe, krem można stosować zarówno w celach profilaktycznie (najlepiej przy każdej zmianie pieluszki), jak i leczniczo – na pierwsze objawy pieluszkowego zapalenia skóry. Poprawę widać już w kilka godzin po aplikacji maści. Krem jest wydajny i łatwy do nakładania, nie ma także limitów jego stosowania. Należy go zawsze aplikować na umytą i osuszoną skórę. Więcej szczegółów można znaleźć na https://sudocrempolska.pl/poradnik-rodzica/dlaczego-pupa-niemowlecia-wymaga-pielegnacji-i-ochrony/.

Krem to nie wszystko!

Choć krem jest ważnym elementem w codziennej pielęgnacji skóry dziecka, nie rozwiązuje on wszystkich problemów. Przede wszystkim należy zawsze dbać o higienę, często zmieniać pieluszki i oczyszczać okolice intymne dziecka. Po każdej kąpieli należy z dużą ostrożnością osuszać skórę dziecka – najlepiej przykładając ręcznik do naskórka, ale ten wchłonął wilgoć. Samą pupę maluszka warto jak najczęściej wietrzyć, dzięki czemu skóra może się szybciej regenerować. Wszystkie pieluszki i kosmetyki powinny być starannie dobierane przez rodziców, aby nie zawierały żadnych składników uczulających. Należy unikać tłustych maści, oliwek i pudrów, które utrudniają skórze dostęp do powietrza. Maluszka nie wolno przegrzewać. Ważne, aby miał on na sobie miękkie i przewiewne ubranka, najlepiej wykonane z bawełny. Mimo stosowania się do wszystkich zaleceń, warto mieć na uwadze, że na skórze dziecka i tak mogą pojawić się odparzenia. Dlatego warto zawsze dokładnie sprawdzać skórę dziecka. Pomoże to w zauważaniu pierwszych symptomów i szybkim zapobiegnięciu rozwojowi stanu zapalnego. Jeśli objawy się utrzymują, a nawet nasilają, wówczas niezbędna jest wizyta u lekarza pediatry. Więcej porad można znaleźć tu: https://sudocrempolska.pl/poradnik-rodzica/.

Każdy rodzic powinien mieć pod ręką krem na odparzenia. Łatwo można go zakupić w każdej aptece. Kremy na odparzenia dla dzieci bywają jednak różne. Nie wszystkie z nich cechują się dobrą jakością, dlatego warto je wcześniej sprawdzić. Dobrym wyborem będzie zawsze Sudocrem, który cieszy się nie tylko uznaniem specjalistów, ale również zaufaniem rodziców – i to od wielu lat. Nie wolno zapominać, że odparzenia u dzieci to złożony problem, który wymaga dbałości o higienę oraz przestrzeganiu kilku zasad w pielęgnacji nad dzieckiem. Kompleksowa opieka znacznie minimalizuje ryzyko stanów zapalnych skóry.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *