Korekta brodawki sutkowej – szybki, małoinwazyjny zabieg

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10

Wygląd naszych piersi – ich wielkość, kształt, ale także stan brodawek sutkowych – w dużym stopniu determinuje nasze myślenie o własnej atrakcyjności. To naturalne, że chcemy czuć się pięknie i czerpać przyjemność z oglądania swojego ciała w lustrze. W drugiej kolejności zależy nam także na opinii partnera, z którym dzielimy nasze życie seksualne. Dlatego też, widząc problemy natury estetycznej, poszukujemy sposobów jego rozwiązania. W warunkach domowych nie uzyskamy spektakularnych efektów. Na szczęście współczesna chirurgia plastyczna umożliwia skuteczne wykonywanie takich zabiegów, jak powiększanie piersi czy korekcja wklęsłych sutków. Korekta brodawki sutkowej – kiedy jest potrzebna?

Korekta brodawki sutkowej – szybki, małoinwazyjny zabieg

Najczęstszą przyczyną przeprowadzania korekcji biustu jest dążenie do jego powiększenia. Zdarzają się jednak sytuacje, w których problem nie dotyczy wielkości piersi, ale ich kształtu – w tym również kształtu brodawek sutkowych. Główne problemy, z jakimi pacjentki zgłaszają się do gabinetów chirurgii plastycznej, to:

 • powiększona otoczka wokół brodawki;
 • spłaszczenie i zapadnięcie się sutka;
 • wciągnięcie sutka w głąb piersi;
 • asymetria.

Przyczyną wykonania korekty wklęsłych brodawek mogą być zarówno względy estetyczne, jak i wskazania medyczne. Te ostatnie dotyczą przede wszystkim kobiet, które, z uwagi na budowę anatomiczną piersi, mają trudności z laktacją i karmieniem. Jeżeli wklęsły układ sutków pojawia się nagle, może być sygnałem rozwijającego się nowotworu. W takiej sytuacji należy niezwłocznie udać się na wizytę do lekarza-onkologa, który przeprowadzi specjalistyczne badania. W przypadku, gdy guz zostanie wykryty, jego wycięcie może zostać połączone z zabiegiem korekty wciągniętych sutków.

Wbrew powtarzanym często mitom, niezadowolenie z wyglądu własnego biustu nie dotyczy wyłącznie kobiet. Problem przerostu brodawek sutkowych dotyka coraz większej rzeszy mężczyzn, którzy wstydzą się swojego wyglądu, jednak często nie wiedzą, dokąd mogą udać się po pomoc. Prowadzi to do kompleksów, wycofania społecznego, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji. Przyczyną przerostu sutka u mężczyzn może być jeden z następujących czynników:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
 • otyłość;
 • miejscowy przerost tkanki tłuszczowej (lipomastia);
 • przerost gruczołu piersiowego (ginekomastia);
 • zaburzenia hormonalne (mogą być skutkiem leczenia niektórych chorób, np. raka jąder);
 • predyspozycje osobnicze.

Powiększenie sutka lub gruczołu piersiowego może występować po jednej lub po obu stronach klatki piersiowej.

Korekcja sutków – cena i przebieg zabiegu

Korekcja brodawek sutkowych u kobiet może być wykonana laserowo lub na drodze cięcia chirurgicznego. Dobór metody jest uzależniony od rodzaju problemu, z jakim zgłasza się pacjentka. Zabiegi laserowe zwykle muszą być kilkakrotnie powtórzone, a każdorazowo trwają około 15-20 minut. Nie naruszają ciągłości tkanek, co oznacza, że otrzymujemy zalecenia dotyczące higieny i pielęgnacji skóry, a następnie możemy swobodnie powrócić do swoich codziennych zajęć.

Operacje chirurgiczne są znacznie bardziej inwazyjne, przez co rekonwalescencja po nich trwa około 2 tygodni (po tygodniu konieczne jest odbycie wizyty kontrolnej). Sama procedura trwa około godziny i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Korektę sutków (gruczołów piersiowych) u mężczyzn przeprowadza się na drodze tradycyjnego odsysania tłuszczu lub tzw. liposukcji ultradźwiękowej. Efekty wszystkich zabiegów są trwałe, a ewentualne efekty uboczne (obrzęki, krwiaki), zwykle ustępują samoistnie po kilku dniach od opuszczenia gabinetu.

Do przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie korekty brodawki sutkowej należą przede wszystkim:

 • mastopatia;
 • ciąża;
 • cukrzyca;
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

W Centrum Der-Med w Krakowie korekta brodawki sutkowej to koszt od 1500 do 4000 zł, w zależności od rodzaju zabiegu. Jeżeli występują ku temu wskazania medyczne, procedura może być poprzedzona dodatkową konsultacją z chirurgiem-onkologiem. Zapraszamy do kontaktu!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *