Kolagen w tabletkach – sprawdź, co warto o nim wiedzieć przed zakupem

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kolagen to podstawowe białko wchodzące w skład skóry człowieka. Zapewnia odpowiednią sprężystość i elastyczność. Jeśli skóra ma odpowiednią ilość kolagenu, jest gładka i napięta. Dlatego jest on tak często wykorzystywany w kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Jednak kolagen może być stosowany nie tylko jako krem lub serum, ale również w postaci suplementów.

Kolagen w tabletkach - sprawdź, co warto o nim wiedzieć przed zakupem

Dlaczego warto stosować suplementy z kolagenem?

Tabletki z kolagenem są coraz częściej stosowane nie tylko przez dbających o stawy, ale także chcących zadbać o swój młody wygląd. Kolagen przyjmowany w takiej formie poprawia nie tylko pracę aparatu ruchu, ale także kondycję włosów, paznokci i cery. Tabletki ujędrniające skórę twarzy, w połączeniu ze stosowaniem kolagenu naturalnego w formie żelu lub kremu stanowią doskonały sposób na przeciwdziałanie oznakom starzenia się.

Jak wybrać najlepsze tabletki z kolagenem?

Wybierając najlepszy dla siebie suplement z kolagenem, warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze ilość i jakość użytego kolagenu. Oczywiście, im większa dzienna dawka tym lepiej, pod warunkiem, że wykorzystano kolagen dobrej jakości. Najczęściej w tanich produktach używa się hydrolizatu kolagenu. Jest on mniej skuteczny od liofilizatu, którego metoda pozyskiwania nie uszkadza łańcuchów peptydowych. Dlatego lepiej wybrać kolagen w tabletkach z mniejszą ilością liofilizatu niż z dużą zawartością hydrolizatu.

Warto również wybierać tabletki z kolagenem rybim, a nie wieprzowym lub wołowym. A to dlatego, że kolagen rybi jest mniej zanieczyszczony i bardziej podobny do naszego. Będzie więc lepiej działał, a efekty na twarzy, włosach czy paznokciach będą lepiej widoczne.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Ostatnia ważna kwestia to substancje dodatkowe. Do syntezy kolagenu w organizmie niezbędna jest witamina C. Dlatego dobrze, jeśli suplement zawiera odpowiednią jej ilość. Często producenci dodają także dodatkowe substancje, takie jak witamina A, E, biotyna czy kwas hialuronowy. Nie są to substancje niezbędne, jednak korzystne dla naszego organizmu.

Kolagen w tabletkach - sprawdź, co warto o nim wiedzieć przed zakupem

A może kolagen do picia?

Kolagen w tabletkach to nie jedyna forma suplementacji. Popularnymi produktem jest również kolagen do picia w postaci proszku do rozpuszczenia lub w formie gotowego napoju. Proszek rozpuszcza się w szklance wody (dodatkowe nawodnienie organizmu) lub można dodać go do shake’a lub koktajlu. Przy jego wyborze warto kierować się tymi samymi zasadami, jak przy kolagenie w tabletkach.

Ile trwa suplementacja?

Jeśli organizm ma duże niedobory kolagenu, to pierwsze efekty będą widoczne już po około 30 dniach. Jednak, by w pełni nasycić organizm kolagenem, potrzeba od 3 do 6 miesięcy regularnego stosowania. Warto również połączyć suplementację ze stosowaniem kosmetyków z kolagenem do twarzy i ciała.

Kolagen w tabletkach - sprawdź, co warto o nim wiedzieć przed zakupem

Który kolagen w tabletkach wybrać?

Wybierając najlepszy kolagen, warto porównać dostępne produkty. Nie zawsze najbardziej reklamowany produkt będzie mieć najlepszy skład. Dlatego wybierając, należy porównać głównie skład produktu, a w szczególności rodzaj i ilość kolagenu. Ze względu na mnogość wyboru, warto wspomóc się obiektywnym porównaniem. Jest nim na przykład ranking suplementów z kolagenem na stronie wybieramykolagen.pl. Porównuje on najpopularniejsze suplementy z kolagenem w tabletkach i do picia. Ocenia zawartość, a także porównuje cenę za dzienną dawkę. Dzięki temu łatwiej wybrać najlepszy kolagen dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *