Jakie kosmetyki łagodzą przebarwienia na twarzy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Przebarwienia na twarzy to defekt estetyczny związany z zaburzeniami pigmentacji skóry. Bardzo często pojawiają się po opalaniu, trądziku lub w wyniku starzenia. Nie zawsze da się je usunąć całkowicie, lecz można je rozjaśniać i dzięki temu wyrównać koloryt skóry na tyle, by były niezauważalne. Do tego dobrze jest używać sprawdzonych i odpowiednio dobranych kosmetyków.

Jakie kosmetyki łagodzą przebarwienia na twarzy?

Przyczyny pojawiania się przebarwień na twarzy

Przebarwienia na twarzy to nic innego, jak zaburzenia ze strony komórek czynnościowych skóry. Mowa o tych, które są odpowiedzialne za produkcję melaniny – pigmentu decydującego o kolorycie. Zaburzenia komórkowe sprawiają, że melanocyty mogą się gromadzić w jednym, wybranym miejscu lub być produkowane w nadmiernej ilości. W efekcie tworzą się nieestetyczne przebarwienia na twarzy lub w innych, widocznych lokalizacjach. Nie są one jednostką chorobową, lecz stanowią defekt kosmetyczny, który trudno zamaskować.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Najczęstszą przyczyną przebarwień na skórze jest negatywne działanie promieniowania ultrafioletowego, czyli zbyt długa ekspozycja na słońce lub lampy w solarium, gdy się opalamy. Plamy mogą być też pozostałością po trądziku, bądź są skutkiem zmian hormonalnych. Częściej borykają się z nimi panie, aniżeli panowie. Mają kolor różowy, czerwony lub brązowy. Bardzo ciężko się ich pozbyć i jeszcze ciężej ukryć, jednak są sposoby, które mogą pomóc je rozjaśnić i sprawić, by były ledwo zauważalne. Aby było to możliwe, powinno się zwracać szczególną uwagę na dobór kosmetyków do pielęgnacji.

Kosmetyki łagodzące przebarwienia na twarzy

Na rynku kosmetycznym jest szeroki asortyment preparatów do pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Największym uznaniem cieszą się dermokosmetyki, ponieważ uważa się je za bezpieczne dla skóry i zawierające związki o działaniu terapeutycznym. Z racji niezwykłego podobieństwa do leków, można je kupić wyłącznie w aptekach lub wyspecjalizowanych drogeriach. Te, które są pomocne w łagodzeniu przebarwień na twarzy, mają w składzie:

  • związki zmniejszające zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry i jednocześnie odbudowuje jej płaszcz lipidowy przy zaczerwienieniach na twarzy jest to bardzo ważne, ponieważ ten typ skóry cechuje się odwodnieniem i znacznym przesuszeniem;
  • Naturalny Czynnik Nawilżający – jego zadaniem jest odbudowa brakujących w naskórku ceramidów, które zapewniają optymalne nawilżenie;
  • krzemionkę – rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry;
  • alantoinę – jest substancją o działaniu łagodzącym i przeciwświądowym. Chroni skórę twarzy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych;
  • kofeinę – to naturalny antyoksydant, zwalczający wolne rodniki.

Istotnym składnikiem kosmetyków na przebarwienia są filtry UV. To dzięki nim zawdzięczamy ochronę przed promieniowaniem słonecznym, dlatego koniecznie powinny się one znaleźć w składzie takich preparatów. Nie powinno się pomijać również innych związków np. Witaminy E, która ma zbawienny wpływ na skórę i przyspiesza procesy regeneracji podrażnień.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *