Jak skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Ogromna część z nas ma problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Nawet ogólnie szczupłe i dość aktywne osoby borykają się z wieloma trudnościami na drodze do wymarzonego płaskiego brzuszka. Jest to problem szczególnie u kobiet, ale mężczyźni również stawiają mu czoła. Jak pomóc sobie pozbyć się tłuszczu z tego miejsca i dlaczego jest to aż tak trudne?

Jak skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Skąd biorą się problemy z dużym brzuchem?

Wygląd naszego brzucha odzwierciedla niestety tryb życia jaki prowadzimy, nasze przyzwyczajenia żywieniowe oraz stopień aktywności fizycznej. Na jego wielkość negatywnie wpływa na przykład nadmierne spożywanie alkoholu. Powoduje ono niebezpieczne dla zdrowia odkładanie się tłuszczu w przestrzeniach między narządami wewnętrznymi i w następstwie tego wypychanie mięśni. Wiele problemów może nam przysporzyć także zbyt łapczywe, nerwowe i zachłanne spożywanie posiłków. Za duża ilość połkniętego powietrza i zbyt obfita porcje sprawiają, że nasz brzuch jest nadęty jak balon i twardy. Nieco inny efekt, miękkiego i zwisającego wałka „daje” nam życie w ciągłym stresie, który powoduje nadmierne uwalnianie się kortyzolu, a ten prowadzi do nadmiernego uwalniania cukru do krwi. Problemy hormonalne mogą natomiast spowodować powstawanie figur typu gruszka.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Od czego zacząć?

Wiele osób największy problem ma z rozpoczęciem walki o smukłą sylwetkę i ładny, zgrabny brzuch. Odchudzanie kojarzy nam się z wyrzeczeniami oraz katorżniczym treningiem na siłowni. Tymczasem skutek długotrwały przynosi tylko prawdziwa zmiana nawyków żywieniowych i trybu życia, za którymi idzie stopniowe i względnie powolne, zdrowe chudnięcie. Pamiętaj o kilku zasadach, a usunięcie tłuszczu z brzucha będzie o wiele łatwiejsze. Skuteczna walka rozpoczyna się w kuchni, dieta to najważniejsza i podstawowa sprawa. To, co jemy wpływa nasz metabolizm i samopoczucie. Oprócz nieprzekraczania limitu kalorycznego istotne jest, by w jedzeniu dostarczać naszemu organizmowi, wszystkiego, czego potrzebuje. Postaw na chude mięso, ryby, warzywa strączkowe, zielone, orzechy i nabiał. Unikaj białego pieczywa, makaronu, alkoholu , sera i napojów gazowanych. Oczywiście na jakiś czas należy zapomnieć o słodyczach i fast-foodach.

Jak skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Jak sobie pomóc?

Do właściwej i zbilansowanej diety należy dołożyć regularną aktywność fizyczną. Wcale nie skupiaj się na brzuszkach, a wybieraj sport, który pozwala na intensywny trening całego ciała, dostosowując go do swoich możliwości. Najskuteczniejsze są treningi aerobowe, czyli bieganie, rower, marszobiegi, pływanie, na które musisz przeznaczyć po ok.30 minut przynajmniej 3 razy w tygodniu. Dołóż do tego ćwiczenia relaksujące, uspokajający spacer, spokojną kąpiel lub inną czynność, która pozwoli Ci na wyciszenie organizmu. Bycie wypoczętym i zrelaksowanym ma ogromny wpływ na nasze postępy w chudnięciu. Jeśli Twój organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia warto pomyśleć o usuwaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy zabiegu kriolipolizy w gabinecie Medistica Medycyna + Piękno w Krakowie. Urządzenie tam wykorzystywane opiera swoje działanie na uszkadzającym wpływie zimna na tkankę tłuszczową. Pomaga to modelować sylwetkę w najbardziej problemowych dla nas obszarach. Jeśli borykasz się z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu i marzy Ci się skuteczne usuwanie tkanki tłuszczowej (Kraków) i gabinet Medistica to najlepsze miejsce na zabieg kriolipolizy.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *