Wybieranie świec przez internet to wcale nie taka wielka sztuka. Kompozycje Yankee Candle są na tyle dokładnie skatalogowane i opisane, że łatwo znajdziesz zapach dla siebie i do swojego domu.
Herbata z miodem i cynamonem, koc, wciągająca lektura. Brzmi jak marzenie! Zadbaj o atmosferę, włącz nastrojowe światło i kojącą muzykę w tle. Przydałyby się także świece zapachowe, prawda? Pomyśl, czy odpowiedniejsze będą nuty cynamonu, czy może jaśminu, czy potrzebujesz odrobiny pikantności, czy preferujesz subtelniejsze aromaty. Z Yankee Candle wybierzesz taką kompozycję, która perfekcyjnie wpisze się w relaksujący klimat wieczoru. Nawet jeśli robisz zakupy w sklepie internetowym.
Jaki zapach Yankee Candle wybrać?
Zastanów się, jakie aromaty zaliczasz do ulubionych. Lubisz, kiedy we wnętrzu rozchodzi się zapach orientalny czy raczej kwiatowy? Kochasz róże, jaśmin, lawendę? A może wolisz, kiedy w domu pachnie ciasteczkami, wanilią, pomarańczami, czekoladą albo korzenną dynią? Świece Yankee Candle występują w dziesiątkach wariantów, dlatego najpierw sprecyzuj kierunek poszukiwań. Albo postaw na kilka różnych zapachów, po które będziesz sięgać w zależności od nastroju czy okoliczności.
Aby ułatwić poszukiwania, zapachy pogrupowane są na pięć kategorii:
- Food and Spice – przywodzące na myśl przyprawy i kuchnię,
- Floral – kwiatowe,
- Fruit – owocowe,
- Fresh – świeże i rześkie,
- Festive – okolicznościowe i świąteczne.
Informacje o linii zapachowej znajdziesz na naklejce, w jej prawym dolnym rogu.
Najpopularniejsze świece Yankee Candl – top 5
Oczywiście każdy ma swoje preferencje i upodobania. Jedni kochają „pikantne” zapachy, inni są wierni klasycznym kompozycjom kwiatowym. Wybór idealnej Yankee Candle to zatem kwestia bardzo indywidualna. Można jednak wymienić kilka topowych zapachów – takich, które niezmiennie pojawiają się w rankingach i podsumowaniach:
- Yankee Candle Soft Blanket – znajdziesz tu cytrusy, wanilię i ciepły bursztyn. Wszystko to, co kojarzy się z zapachem świeżo upranego dziecięcego kocyka.
- Yankee Candle Dreamy Summer Night – połączenie wanilii, heliotropu i nuty drzewnej to synonim ciepłych wieczorów w egzotycznym miejscu. W sam raz, żeby snuć plany o wakacjach.
- Yankee Candle Warm Cashmere – ileż tu się dzieje! Zapach pomarańczy łączy się z nutą drzewa sandałowego, piżma, białej paczuli, francuskiej wanilii, a do tego bursztynu i kardamonu.
- Yankee Candle Black Coconut – zamknij oczy i wyobraź sobie zachód słońca na bezludnej plaży. Orzechy kokosowe, drzewo cedrowe i kwiaty – to wszystko razem daje uczucie błogości i pozwala się zrelaksować.
- Yankee Candle Spiced Orange – kompozycja zapachowa na długie zimowe wieczory. Aromat słonecznych cytrusów i świeżego imbiru zostały tu subtelnie podkręcone słodką wanilią.
Mała czy duża Yankee Candle?
Jaki rozmiar świecy można uznać za optymalny? Małe Yankee Candle to bardzo dobry pomysł na start. Dzięki nim sprawdzisz, czy dana nuta zapachowa przypadnie Ci do gustu. Przeczytaj, czego się spodziewać po konkretnej kompozycji i wypróbuj kilka świec o niewielkiej pojemności. Świece w najmniejszych oraz średnich słojach to świetne rozwiązanie również w przypadku, gdy lubisz często zmieniać zapachy i otaczać się coraz to nowymi aromatami.
Długość palenia małej świecy to od 25 do 40 godzin. Dostępne są także świece w średnich słojach (długość palenia od 65 do 90 godzin) oraz dużych (od 100 do 150 godzin). Duża Yankee Candle to doskonały wariant dla osób, które przywiązują się do zapachów. Wielkość pomieszczenia stanowi z kolei kwestię drugorzędną.
A co, jeśli nie świeca? Woski Yankee Candle
Świece w szkle to jeden z najpopularniejszych wariantów. Słoje wpisują się w estetykę wnętrza i stają się jego pięknym dodatkiem. Poza tym szklany klosz chroni wosk przed kurzem w momencie, kiedy nie używasz świecy.
Możesz zdecydować się też na wosk Yankee Candle. To rozwiązanie bardzo atrakcyjne cenowo w porównaniu do słoiczka czy słoja. Woski pozwalają na tworzenie własnych, autorskich kompozycji (wystarczy rozkruszyć i połączyć kilka z nich). Do tego pachną intensywniej niż świece, a aromat szybciej rozchodzi się po pomieszczeniu, jednak dość szybko słabnie.
Do korzystania z wosku potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, czyli kominka oraz bezzapachowych tealightów. Zmiana zapachu niestety wiąże się z koniecznością usunięcia starego wosku i wyczyszczenia kominka, co jest dość uciążliwe. Jak widać, ten wariant ma długą listę zalet, ale i pewne ograniczenia. Sprawdzi się przede wszystkim u osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z zapachami.
Sensualne piżmo, kojąca wanilia, rozgrzewający imbir? Aromat świeżo upieczonych ciasteczek? Przemawiające do wyobraźni opisy sprawiają, że wybór idealnego zapachu jest banalnie prosty. Nieco trudniejsze może okazać się ograniczenie do kilku kompozycji.
Artykuł sponsorowany