Hybrydy dla początkujących, czyli wszystko co powinnaś wiedzieć o manicure hybrydowym

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Czy musimy komukolwiek wyjaśniać, czym jest manicure hybrydowy…? Mimo że mogłoby się wydawać, że chyba nie ma już paznokciomaniaczki, która nie znałaby tej techniki stylizacji płytki, rzeczywistość jest inna… Postanowiliśmy stworzyć więc swego rodzaju poradnik, który nazwaliśmy “hybrydy dla początkujących”. Mamy nadzieję, że odpowiemy w nim na wszystkie ewentualne pytania, jakie mogłabyś mieć w związku z tym rodzajem manicure. Dodajmy od razu – manicure, który jest nie tylko super trwały, ale i prosty do wykonania i bezpieczny dla płytki!

Hybrydy dla początkujących, czyli wszystko co powinnaś wiedzieć o manicure hybrydowym

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Poradnik “hybrydy dla początkujących” zaczniemy oczywiście od podstaw, czyli tego, co niezbędne do wykonania takiej stylizacji. O ile bowiem w przypadku klasycznego manicure, sprawa jest dość jasna, tu sprawa wygląda nieco inaczej i do pierwszej aplikacji trzeba się należycie przygotować. Poniżej w pigułce przedstawimy wszystkie specyfiki i sprzęty niezbędne do wykonania manicure hybrydowego. Oczywiście, nie można zapomnieć jednak także o przygotowaniu płytki, aczkolwiek ten etap zawsze wygląda tak samo.

Lampa UV/LED

Ogromną zaletą stylizacji hybrydowej jest brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie lakieru. Wystarczy włożyć paznokcie do lampy UV/LED i już po kilkudziesięciu sekundach są one suche. Zdecydowanie ułatwia to i przyspiesza wykonanie stylizacji.

Cleaner

Cleaner służy do odtłuszczania i oczyszczenia płytki.

Baza

Baza, jak sama jej nazwa wskazuje, jest stosowana przed aplikacją lakieru hybrydowego i służy przedłużeniu trwałości całej stylizacji.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Top

O ile bazy używa się bezpośrednio na płytkę, przed nałożeniem lakieru, top stosuje się na sam koniec stylizacji. Jego głównymi właściwościami są zabezpieczenie koloru oraz nabłyszczenie lub zmatowienie stylizacji – w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Jak wygląda sam proces wykonania manicure hybrydowego? Uwierz, że jest naprawdę prosty i nie zajmuje więcej czasu niż wiele innych technik stylizacji! Jak już wspomnieliśmy, etap przygotowania płytki do manicure jest identyczny, jak w przypadku klasycznej stylizacji. Na początku należy nadać kształt płytce, następnie odsunąć i/lub usunąć skórki, a na końcu – zmatowić paznokcie. Kolejne działania są już nieco inne, ale wciąż proste i szybkie do wykonania. Potem należy odtłuścić płytkę cleanerem i można już rozpocząć aplikację poszczególnych produktów do stylizacji – bazy, lakieru hybrydowego oraz topu (w tej właśnie kolejności).

Oczywiście, po nałożeniu każdego z tych produktów, należy utwardzić go w lampie UV/LED. Następnie pozostaje już tylko cieszyć się z fantastycznego manicure hybrydowego, który przetrwa wiele tygodni w nienagannym stanie. Oczywiście, o ile wybierzesz właściwy lakier.

Jak usuwać lakier hybrydowy?

W naszym poradniku “hybrydy dla początkujących” nie mogło zabraknąć również informacji dotyczącej sposobu usuwania lakieru hybrydowego. W końcu niezależnie od tego, po ilu tygodniach będziesz chciała zmienić kolor stylizacji, zanim to nastąpi, należy usunąć pozostałości poprzedniego z płytki. Niektórzy straszą, że usuwanie hybrydy jest czaso- i pracochłonne. W rzeczywistości nie jest jednak tak źle. Najpierw przy pomocy bloczka polerskiego delikatnie zmatuj wierzchnią warstwę top coat. Następnie nasącz folię acetonem i zawiń w nią każdy paznokieć. Już po kilku minutach, po zdjęciu folii, powinnaś skutecznie usunąć większość produktu z płytki. Pozostałości pozbądź się drewnianym patyczkiem, lekko podważając lakier. Po zakończeniu prac przy usuwaniu hybrydy, pamiętaj, aby zatroszczyć się o płytkę. Przydatna będzie chociażby oliwka, którą wsmarujesz w paznokcie i skórki.

Najczęstsze błędy, popełniane podczas wykonywania manicure hybrydowego

Na co powinnaś zwracać szczególną uwagę podczas wykonywania stylizacji hybrydowej? Przede wszystkim – zawsze zaczynaj od dokładnego przygotowania płytki do malowania! Bez tego nigdy nie osiągniesz maksymalnej trwałości manicure! Ponadto, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Bardzo często zdarza się również, że zbyt krótko utwardza się lakier w lampie UV/LED lub nakłada się zbyt grubą warstwę lakieru hybrydowego. Oczywiście, wszystko zależy od stosowanych produktów, aczkolwiek w przypadku zdecydowanej ich większości wystarczy naprawdę niewielka ilość specyfiku, by uzyskać przepiękny efekt na płytce.

Hybrydy dla początkujących – zobacz, jakie to proste!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, iż wykonanie manicure hybrydowego nie jest wcale tak trudne, jak można byłoby się tego spodziewać! Wystarczy naprawdę niewiele, by uzyskać spektakularny efekt na swojej płytce. Manicure hybrydowy jest możliwy do wykonania w warunkach domowych nawet przez początkujące paznokciomaniaczki. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów i zacząć działać! Życzymy Ci powodzenia! Nie zapomnij pochwalić się efektami swoich stylizacji!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *