
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Czy musimy komukolwiek wyjaśniać, czym jest manicure hybrydowy…? Mimo że mogłoby się wydawać, że chyba nie ma już paznokciomaniaczki, która nie znałaby tej techniki stylizacji płytki, rzeczywistość jest inna… Postanowiliśmy stworzyć więc swego rodzaju poradnik, który nazwaliśmy “hybrydy dla początkujących”. Mamy nadzieję, że odpowiemy w nim na wszystkie ewentualne pytania, jakie mogłabyś mieć w związku z tym rodzajem manicure. Dodajmy od razu – manicure, który jest nie tylko super trwały, ale i prosty do wykonania i bezpieczny dla płytki!
Poradnik “hybrydy dla początkujących” zaczniemy oczywiście od podstaw, czyli tego, co niezbędne do wykonania takiej stylizacji. O ile bowiem w przypadku klasycznego manicure, sprawa jest dość jasna, tu sprawa wygląda nieco inaczej i do pierwszej aplikacji trzeba się należycie przygotować. Poniżej w pigułce przedstawimy wszystkie specyfiki i sprzęty niezbędne do wykonania manicure hybrydowego. Oczywiście, nie można zapomnieć jednak także o przygotowaniu płytki, aczkolwiek ten etap zawsze wygląda tak samo.
Ogromną zaletą stylizacji hybrydowej jest brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie lakieru. Wystarczy włożyć paznokcie do lampy UV/LED i już po kilkudziesięciu sekundach są one suche. Zdecydowanie ułatwia to i przyspiesza wykonanie stylizacji.
Cleaner służy do odtłuszczania i oczyszczenia płytki.
Baza, jak sama jej nazwa wskazuje, jest stosowana przed aplikacją lakieru hybrydowego i służy przedłużeniu trwałości całej stylizacji.
O ile bazy używa się bezpośrednio na płytkę, przed nałożeniem lakieru, top stosuje się na sam koniec stylizacji. Jego głównymi właściwościami są zabezpieczenie koloru oraz nabłyszczenie lub zmatowienie stylizacji – w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać.
Jak wygląda sam proces wykonania manicure hybrydowego? Uwierz, że jest naprawdę prosty i nie zajmuje więcej czasu niż wiele innych technik stylizacji! Jak już wspomnieliśmy, etap przygotowania płytki do manicure jest identyczny, jak w przypadku klasycznej stylizacji. Na początku należy nadać kształt płytce, następnie odsunąć i/lub usunąć skórki, a na końcu – zmatowić paznokcie. Kolejne działania są już nieco inne, ale wciąż proste i szybkie do wykonania. Potem należy odtłuścić płytkę cleanerem i można już rozpocząć aplikację poszczególnych produktów do stylizacji – bazy, lakieru hybrydowego oraz topu (w tej właśnie kolejności).
Oczywiście, po nałożeniu każdego z tych produktów, należy utwardzić go w lampie UV/LED. Następnie pozostaje już tylko cieszyć się z fantastycznego manicure hybrydowego, który przetrwa wiele tygodni w nienagannym stanie. Oczywiście, o ile wybierzesz właściwy lakier.
W naszym poradniku “hybrydy dla początkujących” nie mogło zabraknąć również informacji dotyczącej sposobu usuwania lakieru hybrydowego. W końcu niezależnie od tego, po ilu tygodniach będziesz chciała zmienić kolor stylizacji, zanim to nastąpi, należy usunąć pozostałości poprzedniego z płytki. Niektórzy straszą, że usuwanie hybrydy jest czaso- i pracochłonne. W rzeczywistości nie jest jednak tak źle. Najpierw przy pomocy bloczka polerskiego delikatnie zmatuj wierzchnią warstwę top coat. Następnie nasącz folię acetonem i zawiń w nią każdy paznokieć. Już po kilku minutach, po zdjęciu folii, powinnaś skutecznie usunąć większość produktu z płytki. Pozostałości pozbądź się drewnianym patyczkiem, lekko podważając lakier. Po zakończeniu prac przy usuwaniu hybrydy, pamiętaj, aby zatroszczyć się o płytkę. Przydatna będzie chociażby oliwka, którą wsmarujesz w paznokcie i skórki.
Na co powinnaś zwracać szczególną uwagę podczas wykonywania stylizacji hybrydowej? Przede wszystkim – zawsze zaczynaj od dokładnego przygotowania płytki do malowania! Bez tego nigdy nie osiągniesz maksymalnej trwałości manicure! Ponadto, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Bardzo często zdarza się również, że zbyt krótko utwardza się lakier w lampie UV/LED lub nakłada się zbyt grubą warstwę lakieru hybrydowego. Oczywiście, wszystko zależy od stosowanych produktów, aczkolwiek w przypadku zdecydowanej ich większości wystarczy naprawdę niewielka ilość specyfiku, by uzyskać przepiękny efekt na płytce.
Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, iż wykonanie manicure hybrydowego nie jest wcale tak trudne, jak można byłoby się tego spodziewać! Wystarczy naprawdę niewiele, by uzyskać spektakularny efekt na swojej płytce. Manicure hybrydowy jest możliwy do wykonania w warunkach domowych nawet przez początkujące paznokciomaniaczki. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów i zacząć działać! Życzymy Ci powodzenia! Nie zapomnij pochwalić się efektami swoich stylizacji!
Artykuł sponsorowany
Zapisz się do newslettera!
Domowe sposoby na ugryzienie komara
Najpopularniejsze w Zdrowie
Zostań z nami
Polecane artykuły