Domowy Zielnik: naturalne sposoby na porost włosów, wzmocnienie paznokci i piękną cerę

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Każda kobieta marzy o mocnych paznokciach, gęstych włosach i gładkiej cerze. Podpowiadamy, jak osiągnąć ten efekt z użyciem sposobów dostępnych dla każdej z nas.

Domowy Zielnik: naturalne sposoby na porost włosów, wzmocnienie paznokci i piękną cerę

Stosuj kosmetyki wysokiej jakości

Zacznijmy od profesjonalnych preparatów. Dobrej jakości preparaty do pielęgnacji włosów i skóry nie powinny zawierać składników uczulających, parabenów i PEGów, a także pochodnych ropy naftowej. Najlepiej jest sięgać po produkty z aptecznych półek, które jakością znacznie przewyższają te drogeryjne. Wiele z nich ma nawet status leku, co w przypadku preparatów na porost włosów czy w walce z trądzikiem ma niebagatelne znaczenie. Chociaż kosmetyki takie bywają droższe od tych „zwykłych”, są często bardziej skoncentrowane, zatem starczają na dłużej. Ponadto, w przeciwieństwie do preparatów niskiej jakości, faktycznie pomagają zniwelować problem.

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji i higieny powinny nie tylko pomagać w zachowaniu czystości, ale równocześnie odpowiadać na indywidualne potrzeby naszej skóry. Jeśli nie mamy pewności, który preparat będzie dla nas najlepszym wyborem, zgłośmy się na dermokonsultacje. W wielu aptekach odbywają się one bezpłatnie.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zioła na wzmocnienie włosów i paznokci oraz wygładzenie cery

Profesjonalne preparaty to jedno, jednak warto również sięgać po tradycyjne, sprawdzone sposoby. Najlepsze efekty we wzmacnianiu włosów i paznokci oraz poprawianiu kondycji skóry osiąga się poprzez regularne picie mieszanki skrzypu i pokrzywy. Duet ten od wieków jest znany jako doskonała dla urody kombinacja.

Ziołowe płukanki

Zioła możemy stosować nie tylko doustnie, ale również w formie płukanek. Blondynkom zaleca się regularne spłukiwanie włosów rumiankiem, który nada ich włosom miękkości i pięknego połysku. Szatynki i brunetki skorzystają na płukance z pokrzywy.

W ziołach można również moczyć paznokcie – napar z pokrzywy i skrzypu stosowany przez kilka minut, a następnie wtarty w płytkę paznokciową wraz z kilkoma kroplami oliwy znacznie poprawi ich twardość.

Domowe sposoby na trądzik

Trądzik jest chorobą i powinien być leczony pod okiem profesjonalisty – tylko stosowanie leków dostosowanych do kondycji skóry może pomóc w osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów i zapobiec powstaniu szpecących blizn. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre domowy sposoby świetnie sprawdzają się jako kuracja towarzysząca. Jeśli chodzi o zioła, osobom walczącym z trądzikiem poleca się picie naparu z bratka. Innym sposobem jest również codzienne wypijanie szklanki rozpuszczonych w wodzie świeżych drożdży – nie jest to metoda dla wszystkich, ze względu na specyficzny smak. Drożdże zawierają jednak bogactwo witamin z grupy B, które doskonale wpływają na kondycję cery, włosów i paznokci.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz pamiętaj, aby regularnie odbywać kontrole lekarskie i wykonywać badania profilaktyczne. Słaba kondycja włosów i paznokci, jak również problemy z cerą, mogą być objawami poważniejszych problemów zdrowotnych.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *