Dla kogo są perfumy niszowe?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Tworzenie kompozycji zapachowych urosło do rangi sztuki, której kwintesencją są dzisiaj marki perfum niszowych. To właśnie te perfumy są najchętniej wybierane przez osoby, które na pierwszym miejscu stawiają wyjątkowe, oryginalne kompozycje, pobudzając wyobraźnię przede wszystkim za pośrednictwem nosa, a nie dogłębnie przemyślanych i niosących różne skojarzenia opakowań.

Dla kogo są perfumy niszowe?

Perfumy mainstreamowe – zmysłowość poza nosem

Perfumy mają na celu przede wszystkim pobudzać zmysły, sprawiać, że będziesz czuć się świetnie zarówno w swoim własnym towarzystwie, jak i wśród innych, a także to, by inni czuli się dobrze przy Tobie. Mainstreamowe perfumy rzeczywiście dostarczają wrażeń, jednak szkopuł tkwi w tym, że nie zawsze są one wywoływane zapachem. Zapachy dostępne w drogeriach i sieciowych perfumeriach to bardzo dokładnie obmyślane i zaprojektowane pod kątem marketingowym produkty – wywołują w nas emocje dzięki pięknym opakowaniom i kampaniom reklamowym z gwiazdami Hollywood.

Co do zapachów, to niestety często pozostawiają nieco do życzenia, jako że ich twórcy kierują się rynkowymi trendami.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czym wyróżniają się zapachy niszowe?

Perfumy niszowe to dzieła sztuki perfumiarstwa, które na pierwszym miejscu stawiają wyjątkową jakość kompozycji zapachowych. Na końcowym efekcie perfumiarze skupiają się przez cały proces tworzenia kompozycji – dobierając rzadkie, najczęściej naturalne składniki zapachowe, które pochodzą z różnych zakątków świata, charakteryzujące się unikatową wonią i również niezwykłą trwałością.

Choć pierwsze skrzypce w perfumach niszowych zawsze gra zapach, to jednak artyści tworzący kompozycje nie pomijają także kwestii designu opakowań. Projekty flakonów nie wybijają się tu jednak na pierwszy plan, ale subtelnie dopełniają historię, jaką opowiada wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju zapach.

Dla kogo są perfumy niszowe?

Zapachy niszowe to rozwiązanie dla osób odważnych i świadomych swojej wyjątkowości, które chcą pachnieć inaczej niż wszyscy, wyróżniać się i podkreślać osobowość, temperament i charakter. Sięgają po nie chętnie osoby niebanalne, które nie godzą się na schematy i nie chcą być przewidywalne. Wśród perfum niszowych nie brakuje wielu zróżnicowanych zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Czy perfumy niszowe muszą być drogie?

Proces wytwarzania zapachów niszowych jest kosztowny, a perfumy te powstają w mniejszych seriach niż mainstreamowe. Dlatego można spotkać nieco droższe kompozycje, które jednak są warte swojej ceny. Jednakże nie wszystkie perfumy niszowe są drogie – na rynku nie brakuje także zapachów niszowych, które zachwycają swoją kompozycją, a ich ceny nie są wygórowane.

Jeżeli chcesz przekonać się do perfum niszowych, na początku możesz sięgnąć po odlewki perfum, czyli oryginalne perfumy we flakonach o małej pojemności, za które zapłacisz kilkadziesiąt złotych i przekonasz się, że warto wydać większą kwotę na perfumy w oryginalnych opakowaniach. Innym rozwiązaniem na tanie przekonanie się do niszowych zapachów są niepełne flakony perfum, które są pozostałością po przygotowywaniu odlewek i również są znakomitym i niedrogim sposobem na wypróbowanie wyjątkowych zapachów.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *