
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Zgrabna sylwetka i pięknie wyrzeźbione mięśnie to marzenie wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jedyna droga to tutaj regularny trening i odpowiednia dieta. Okazuje się jednak, że możemy sobie skutecznie pomóc w walce o fit sylwetkę i jędrną skórę. Wystarczy skorzystać z nowoczesnego zabiegu coraz powszechniej wykorzystywanego w kosmetologii (wcześniej zabieg znajdował zastosowanie głównie w fizykoterapii). Efekty poddania się zabiegowi elektrostymulacji, bo o nią właśnie chodzi, będą dla Ciebie miłą niespodzianką.
Elektrostymulacja to, najkrócej definiując, zabieg wykorzystujący prąd o niskiej częstotliwości, którego celem jest wywołanie skurczu mięśni podobnego do tego, jaki wywołujesz podczas ćwiczeń fizycznych. Zasadnicza różnica polega na tym, że skurcz mięśni, jaki następuje podczas zabiegu, nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku, a jego skuteczność jest wręcz imponująca. Przyjmuje się, że 20-minutowy zabieg elektrostymulacji mięśni brzucha odpowiada wykonaniu ok. 1200 tzw. brzuszków! Przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu do elektrostymulacji, jedna sesja zabiegowa zapewnia efekty dwugodzinnej sesji treningowej na siłowni. To dobra wiadomość także dla wszystkich zapracowanych, którzy nie mogą poświęcić na tradycyjne ćwiczenia zbyt dużo czasu.
Do wykonania zabiegu, który jest nie tylko imponująco skuteczny, ale i w pełni bezpieczny i całkiem prosty w przeprowadzeniu, niezbędne jest specjalne urządzenie, powszechnie określane, jako elektrostymulator. Nowoczesny, dostępny na rynku sprzęt, jak ten prezentowany na https://activeshop.com.pl/artykuly/elektrostymulacja-giovanni, może być wykorzystywany zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, w gabinetach masażu, a także w nowoczesnych siłowniach i klubach fitness. Jeśli chcesz wymodelować i wyszczuplić sylwetkę bez większego wysiłku lub oczekujesz szybszych rezultatów tradycyjnego treningu, po prostu rozejrzyj się za dobrym salonem kosmetycznym, czy siłownią, które posiadają zabieg elektrostymulacji w swojej ofercie.
A to dopiero początek listy efektów, jakich możesz spodziewać się poddając się zabiegom elektrostymulacji. Seria 10 do 20 zabiegów wykonywanych codziennie lub co drugi dzień przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury do elektrostymulacji pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty, nie tylko w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej (w tym z najbardziej problematycznych obszarów ciała, jak brzuch, uda i pośladki), modelowania sylwetki, czy ujędrnienia skóry. Wśród rezultatów zabiegu wymienia się m.in. wzmocnienie mięśni, redukcję nadmiaru skóry, jaka pozostała np. po ciąży, poprawę elastyczności, napięcia i kolorytu skóry, a także poprawę ogólnego samopoczucia oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych, np. w okolicach kręgosłupa.
Artykuł sponsorowany
Zapisz się do newslettera!
Domowe sposoby na ugryzienie komara
Jakie właściwości ma witamina B5?
Jak skutecznie schudnąć z brzucha?
Najpopularniejsze w Zdrowie
Zostań z nami
Polecane artykuły