Czy kremy liftingujące są lepsze od specjalistycznych zabiegów?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Cera zarówno kobiet i mężczyzn z wiekiem traci swoją sprężystość i elastyczność. Jej poprawę można uzyskać po zastosowaniu specjalistycznych zabiegów, ale coraz popularniejsze stają się również kremy liftingujące, mające w swoim składzie kolagen, kwas hialuronowy czy inne składniki poprawiające naprężenie skóry. Czy odmładzające przeciwzmarszczkowe kremy są lepsze od specjalistycznych zabiegów? Podpowiadamy.

Czy kremy liftingujące są lepsze od specjalistycznych zabiegów?

Podstawowa pielęgnacja cery

Każda z nas marzy o pięknej i jędrnej skórze. Sen z powiek spędza nam szczególnie aspekt zadbanej i młodej cery pomimo wieku. Wpadamy na pomysły, by iść jak najszybciej do chirurga plastycznego, kupujemy hurtem tony kosmetyków z napisem „Odmładza w dwa dni”, ale potem okazuje się, że kosmetyki nie działają, a operacja nie do końca dała taki rezultat jaki oczekiwałyśmy. Dlatego lepiej przystanąć na chwilę i zastanowić się najpierw, czy na pewno stosujemy dobrą codzienną pielęgnację twarzy, w czego skład wchodzi: oczyszczenie, nawilżenie i ochrona przed słońcem. Mało kto zwraca uwagę na światło słoneczne w innych porach roku niż lato. Na plaży nakładamy na siebie litry olejków i kremów do opalania, ale nawet nie wiemy, czy mają one w sobie SPF o wystarczającej mocy. A jak wiadomo na kondycję naszej skóry wpływa przede wszystkim słońce. Dlatego najpierw musimy zadbać o ochronę naszej cery przed szkodliwymi promieniami UV w każdej porze roku. Nawet jak wydaje nam się, że słońca nie ma, ponieważ niebo jest zachmurzone to i tak powinnyśmy używać kremu z filtrem. Białe światło to rozproszone światło promieni słonecznych, a to oznacza, że również przyspiesza proces starzenia się naszej skóry. Dlatego pamiętaj o kremie z filtrem!

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Zacznijmy od tego, że na to trzeba mieć fundusze i to nie byle jakie. Wydaje nam się, że wydamy raz te kilka tysięcy i po problemie. Tu właśnie się mylimy. Najczęściej zabieg wystarcza na okres 2 do 5 lat, wszystko zależy od kondycji naszej skóry sprzed zabiegu jak i od trybu życia, stresu, klimatu, kosmetyków jakich używamy. Kolejną niewiadomą jest efekt końcowy. Nigdy tak naprawdę nie wiemy czy ostateczny wynik zabiegu nas zadowoli. Chirurg plastyczny może mieć odrobinę inną wizję niż my, a ta drobna, niby nic nieznacząca zmiana, dla nas może być niesamowicie widoczna i rażąca. Przez co możemy nabawić się nowych kompleksów. Mało osób jest świadomych, że zawsze istnieje ryzyko zakażenia, powikłań i innych nieprzyjemnych skutków ubocznych zabiegu. Jest to jednak ingerencja w ciało, operacyjne odmłodzenie, użycie skalpela, każde takie działanie na ludzkim organizmie jest dla niego męczące i osłabia, przez co narażamy swoją odporność. Nie można znowu demonizować zabiegów u specjalistów, na pewno mają szybsze efekty, są bardziej wyraziste i jednak myśl, że jesteśmy pod okiem kogoś kto zna się na tym co robi, jest dla nas uspokajająca. Pomimo to powinniśmy pamiętać, że każdy jest człowiekiem i lekarze również mogą popełniać błędy.

Kosmetyki liftingujące

Pod lupę weźmiemy znane kosmetyki liftingujące. Istnieje wiele wariantów użycia i rodzajów, ale skupmy się na tych najbardziej znanych. Kremy liftingujące zawierają naprawdę dobre składniki, które mają realny wpływ na kondycję naszej skóry. Bogate są w kwas hialuronowy, kolagen, często śluz ślimaka i koenzymy takie jak koenzym Q10. Dodatkowo wiele minerałów i witamin możemy zobaczyć na opisach składów tych produktów, ale czym te kosmetyki różnią się od tych których i tak powinniśmy używać na co dzień. Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie skóry, czyli tak naprawdę za drugi punkt naszej codziennej pielęgnacji. Kolagen, minerały i witaminy, to pierwiastki, które głownie powinniśmy dostarczać organizmowi w postaci jedzenia. Reszta składników również jest odżywcza dla skóry i poprawi jej koloryt. Tylko zapomniano o bardzo ważnym aspekcie, jakim jest krem z filtrem UV. Ochrona przeciw słoneczna to jedyny sposób na ograniczenie produkcji zmarszczek na naszej skórze. W takim razie czy warto używać produktów liftingujących?

Czy warto używać produktów liftingujących?

Odpowiedź brzmi: Tak! Pomimo, że nie zwalczą zmarszczek, to rzeczywiście pomogą naszej skórze w odbudowie, gdyż dużym problemem jest wysuszenie skóry jakie następuje wraz z biegiem lat. Skóra wysuszona nie jest zdolna do wchłaniania potrzebnych jej substancji odżywczych i wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości, dlatego wdrażając produkty liftingujące do naszej codziennej pielęgnacji na pewno zauważymy poprawę i ograniczymy tworzenie się zmarszczek. Ale pamiętajmy o kremie z filtrem!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *