Co zrobić, żeby lakiery do paznokci nie odpryskiwały i dłużej się trzymały?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Malujesz paznokcie i już na drugi dzień pojawiają się na nich odpryski? A może lakier ściera się z samych końcówek lub odchodzi płatami? To częste problemy, jeśli chodzi o tradycyjne lakiery do paznokci. Da się im jednak zapobiec. Przede wszystkim potrzebujesz produktów dobrej jakości. Reszta to już kwestia przestrzegania kilku podstawowych zasad podczas malowania.

Co zrobić, żeby lakiery do paznokci nie odpryskiwały i dłużej się trzymały?

Przygotuj płytkę, zanim chwycisz kolorowe lakiery do paznokci

Aby lakiery do paznokci dobrze trzymały się płytki, musisz odpowiednio ją przygotować. Ważne jest, abyś na początku dokładnie odsunęła skórki, ponieważ zalane lakierem mogą wpływać na trwałość stylizacji. Później wygładź powierzchnię paznokcia bloczkiem polerskim o niskiej gradacji i odtłuść płytkę. Możesz to zrobić zmywaczem z acetonem albo specjalnym cleanerem.

Po odpowiednim przygotowaniu paznokci użyj bazy, która sprawi, że lakier będzie miał lepszą przyczepność, a tym samym będzie dłużej się trzymał. Jeśli wykorzystasz specjalną bazę odżywczą, dodatkowo wypielęgnuje i wzbogaci Twoją płytkę o składniki wzmacniające i utwardzające oraz pomoże zachować jej zdrowy wygląd.

Nakładaj lakier w odpowiedni sposób

Na wyschniętą bazę możesz zacząć nakładać kolorowe lakiery do paznokci. Niezależnie od tego, jaki odcień wybierzesz, maluj zawsze cienką warstwę. Jeśli lakier nie kryje dobrze, może nałożyć ich więcej, ale tylko gdy będą odpowiednio cienkie, szybko wyschną.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Nakładaj lakier tak, aby ruch pędzelka zawsze zaczynał się bliżej nasady i kierował w stronę brzegu. Zabezpiecz także na końcu wolny brzeg, przeciągając po nim delikatnie lakierem. Dzięki temu zapobiegniesz szybkiemu i nieestetycznemu ścieraniu się produktu z końcówek paznokci.

Dobrze zabezpiecz swój manicure

Na koniec użyj top coatu, który zabezpieczy całą stylizację, a dodatkowo nada jej niesamowitego połysku i blasku. Dzięki niej kolorowe lakiery do paznokci będą bezpieczne i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie wyblakną także pod wpływem promieni słonecznych i utrzymają swoją intensywność do samego końca.

Zadbaj o dobrą kondycję paznokci

Musisz pamiętać o tym, że trwałość lakieru zależy także od stanu Twoich paznokci. Zniszczone, cienkie i rozwarstwiające się nie utrzymają go na sobie tak długo, jak byś tego chciała. Dlatego równolegle do stosowania wszystkich kroków poprawnego manicure`u zadbaj także o kondycję paznokci.

W przerwach między malowaniem stosuj odżywki oraz oliwki do paznokci i skórek. Dbaj także o dobrą dietę, bogatą w wit. A i E oraz biotynę, która wpływa na stan Twojej skóry, włosów i paznokci. Jeśli skorzystasz z wszystkich naszych porad i wcielisz je w życie, możesz być pewna, że lakiery do paznokci będą się świetnie trzymały, zachowując swój piękny wygląd. Bez odpryskiwania i ścierania!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *