Chitosan – czym jest i na co wpływa?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Gruntownie analizując składy popularnych rodzajów preparatów odchudzających powszechnie dostępnych na rynku, można zwrócić uwagę na to, że często występującą w nich substancją okazuje się niejaki chitosan. Co to takiego i na czym polegają jego właściwości?

Chitosan – czym jest i na co wpływa?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

O samym składniku

Chitosan stanowi cenny element pozyskiwany z chityny, która z kolei pochodzi z owoców morza, a dokładniej z ich pancerzy – krabów, homarów, krewetek i innych popularnych skorupiaków. W procesie uzyskiwania wyżej wspomnianego składnika pojawia się polimer, który z kolei ma charakter biodegradowalny. Jest on natomiast wykorzystywany w weterynarii, kosmetyce, ale także ekologii i medycynie. Jego szerokie zastosowanie wiąże się z faktem, iż omawiany chitosan posiada strukturę typową dla kwasu hialuronowego. Dzięki temu, chitosan odznacza się zwłaszcza właściwościami odżywczymi i nawilżającymi. Pozwala na to, żeby przyspieszać gojenie się ran, a także łagodzi poparzenia i stany zapalne. Biorąc pod uwagę to, iż obfituje w azot a także w pełni jest biodegradowalnym elementem, stosuje się go też w rolnictwie jako naturalny nawóz pozwalający na to, żeby zaprawiać nasiona. Zwalcza zakażenia grzybicze, co jak potwierdzają badania naukowe, tyczy się zarówno organizmu człowieka, jak i ochrony roślin, do czego chitosan również jest często stosowany.

A co z kaloriami?

Przejdźmy jednak do meritum niniejszego artykułu, a mianowicie- po co na stronach rekomendowanych dystrybutorów certyfikowanych suplementów diety typu Sklepswanson.pl, znajduje się aż tak wiele produktów atestowanych posiadających w składzie właśnie opisywany chitosan. Otóż, już wyjaśniamy. Charakteryzowany składnik to nic innego jak niesamowicie skuteczny bloker tłuszczu, który znakomicie napędza przemianę materii oraz zwiększa intensywność spalania. Zwiększa efektywność procesów energetycznych do jakich dochodzi w organizmie człowieka i tym samym pobudza działanie enzymów trawiennych. Prawdopodobnym jest zatem, że uwzględniając ten składnik w racjonalnym i zbilansowanym jadłospisie, możemy uzyskać zadowalające wyniki odchudzania. Z pewnością chitosan przynosi korzyści w zmaganiach z nadwaga i otyłością.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *